ZAMERANÉ NA NAŠICH ODCHOVANCOV: TOMÁŠ RUSINA - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Našou filozofiou vždy bolo vychovať hokejistu pre profesionálnu úroveň alebo reprezentáciu do tzv. veľkého hokeja. V tomto sa budeme snažiť pokračovať stále. Pokračujeme v predstavovaní našich odchovancov a tentokrát Vám bližšie predstavíme ďalšieho v poradí. Predošlí štyria túto sezónu pôsobili v Taliansku.  Pozrieme sa na Tomáša Rusinu do najvyššej súťaže TIPOS EXTRALIGY.

Tomáš začal s hokejom v našom klube v predprípravke. Celú žiacku kariéru pôsobil v našom klube až po dorast kde po jednej sezóne zamieril do extraligového Martina kde pôsobil ešte v doraste a juniorke. 7 zápasov odohral aj za juniorku Slovanu Bratislava. Potom sa stal platným členom SR 20 (vtedy projektu HK Orange 20), ktorý pôsobil vo vtedajšej 1.lige a extralige. V extralige si ešte obliekal dres MHC Martin. Potom nakukol aj striedavo s extraligou do 1.ligy kde pôsobil v Považskej Bystrici a MHC Martin B, aby si v sezóne 2017/2018 odskočil k ašpirantovi na postup do extraligy na Zemplín do Dukly Michalovce. Vtedy sa im postúpiť ešte nepodarilo a Tomáš sa vrátil späť do Martina, tentokrát do 1.ligy a do novovzniknutého HK Martin kde pôsobil 2 sezóny. Sezónu 2020/2021 začal v Detve a dokončil ju v Liptovskom Mikuláši.

V príprave sa ocitol aj v českých extraligových Pardubiciach či slovenskom HK Poprad. 

Na medzinárodnej úrovni reprezentoval Slovensko na šampionáte MS18 a 2x sa predstavil na šampionáte hráčov do 20 rokov v Kanade. Zúčastnil sa aj na jednej zimnej univerziáde. Nakukol aj do seniorskej reprezentácie.

 

Tomášovi prajeme do života ale aj do ďalšej kariéry len to najlepšie !!!

 

Veríme, že v čo nabližšom období sa Nám podarí s Tomášom spraviť aj obsiahlejší rozhovor.

 

Pre viac info:

https://www.eliteprospects.com/player/147917/tomas-rusina