ZAMERANÉ NA NAŠICH ODCHOVANCOV: MICHAL JUŠČÁK - HC MERANO

Našou filozofiou vždy bolo vychovať hokejistu pre profi úroveň alebo reprezentáciu. V tomto sa budeme snažiť pokračovať. Pokračujeme v predstavovaní našich odchovancov a tento týždeň Vám bližšie predstavíme štvrtého. Podobne ako predošlí traja aj Michal Juščák túto sezónu pôsobí v Taliansku. 

Aj Michal začínal s hokejom v našom klube od predprípravky ale na rozdiel od všetkých ostatných on naozaj odišiel už vo veľmi mladom veku 11 rokov ako spomenul v rozhovore so svojím nevlastným otcom a trénerom Petrom Holazom. Momentálne bojuje v play off o víťazstvo v súťaží a prípradný postup vyššie.

 

Aké boli tvoje hokejové začiatky?

Pamätám si jeden z prvých tréningov čo som kedy mal, korčuľovať som vtedy ešte moc nevedel a moju vtedy ešte umelú hokejku som používal len na to aby som na o ňu mohol oprieť. Nakoniec sa mi to zapáčilo a zimák sa stal mojim druhým domovom.

 

Ako spomínaš na obdobie čo si strávil v našom klube?

Na obdobie čo som strávil v Dolnom Kubíne spomínam dodnes s úsmevom na tvári. Spoznal som tu úžasných chalanov, kamarátov a trénerov ktorý mi pomohli s mojou hokejovou kariérou. Aj keď som v Kubíne neostal moc dlho lebo som odišiel v pomerne veľmi mladom veku do zahraničia tak na Dolný Kubín budem vždy spomínať len v dobrom.

 

Podobne ako Rado, Vanky a Folťo aj ty si už pomerne v mladom veku odišiel do Talianska. Ako si to tam zvládal?

Áno máš pravdu, odišiel som keď som mal 11 rokov s mojím nevlastným otcom a trénerom Petrom Holazom. Zo začiatku to určite nebolo ľahké ale myslím si že aj vďaka tomu aký som bol mladý tak som moc nad tým nepremýšľal a podarilo sa mi zvyknúť na to pomerne rýchlo. Do talianska som išiel ako prvý z chalanov (Rado, Vanky a Folťo) a neskôr v tom istom roku sa ku mne pripojil Rado, Vanky a Folťo prišli o niekoľko rokov neskôr čo som sa už presunul do rakúska takže na nich moc spomienok z talianska nemám.

 

Kde si všade si doteraz pôsobil?

Doteraz som pôsobil v pomerne dosť kluboch. Začínal som v Dolnom Kubíne, v 11 rokoch som prišiel do Asiaga kde som strávil 3 roky, v 14 rokoch som sa presunul do Red Bull Salzburg kde som strávil 2 sezóny, v polke sezóny 2015/2016 som odišiel zo Salzburgu do Liberca na 3 sezóny (jednu z ktorých som neodohral kvôli zraneniu kolena), sezonu 2018-2019 som zacal v projekte u-20 na Slovensku s ktorým sme hrali extraligu a prvú ligu mužov na Slovensku a nakoniec som ju dohral v Amerike v ligách NAHL a NA3HL a nakoniec v sezóne 2019-2020 som prišiel do Merana kde pôsobim do teraz.

 

Aké podmienky si našiel v kluboch v ktorých si pôsobil či už v mládeži alebo na seniorskej úrovni?

Na podmienky v kluboch sa dá povedať že som mal celkom šťastie. V Taliansku som bol ešte ako veľmi mladý hráč a v tom veku som sa moc na podmienky nepozeral iba som chcel hrať hokej a byť čo najviac na ľade s čím mi aj tím vyhovel. Neskôr v Salzburgu to už bolo už trosku iné, bývali sme v miliónovej akadémii kde sme mali všetko čo sme len mohli chcieť (viacero posiliek, telocvičňa, dve hokejové plochy, skatemill a strelnica na trénovanie streľby, fyzioterapeuti dostupný každý deň...). Podobné podmienky som mal tak isto aj v Liberci, v projekte u-20 a aj v Amerike.

 

Túto sezónu pôsobíš v Merane. Máš tam všetko čo potrebuješ?

Áno, snažia sa aj v tejto ťažkej Corona dobe vyhovieť hracom a dať nám všetko čo potrebujeme.

 

Sezóna ti stále beží, hladko ste prešli cez štvrťfinále 3:0. Pripravujete sa na semifinále. Aká je zatiaľ sezóna z tvojho pohľadu či už po osobnej stránke alebo klubovej?

Áno prešli sme štvrťfinále hladko 3:0 a predvčerom sme odohrali aj prvý semifinálový zápas v ktorom sme vyhrali 6:3. Nechcem ešte hovoriť či je tato sezóna zatiaľ úspešná alebo nie keďže sme v najdôležitejšej časti sezóny.

 

Cieľom je asi byť najlepší v play off.

Áno, môj osobný či aj tímový cieľ je byť najlepší v play off a vyhrať tuto sezónu šampionát.

 

Môžeš prezradiť čo plánuješ do novej sezóny? Máš už niečo podpísané alebo ostávaš v Merane?

Zatiaľ sa moc nezaoberám budúcou sezónou keďže sme teraz v semifinále ale určite by som sa chcel posunúť do vyššej ligy budúci rok.

 

 

Michal ďakujeme za rozhovor a prajeme nech tebe i tvojmu tímu dopadne play off tak ako si predstavujete.