V pondelok 26. apríla odštartovala letná príprava mládeže. Aký program ich čaká?

V pondelok 26. apríla odštartovala letná príprava mládeže. Aký program ich čaká?

DOLNÝ KUBÍN - V pondelok 26. apríla odštartovala spoločná príprava mládeže na sezónu 2021/2022. Do prípravy vstúpili všetky kategórie od najmenších medveďov až po dorastencov. Aký program nachystali pre svojich zverencov tréneri jednotlivých kategórií? "Chceme do detí dostať víťaznú mentalitu," hlási športový manažér Marek Huba.

Tréneri si pre hráčov pripravili pestrý, ale náročný program. Mládež bude k tréningom využívať ihrisko, umelú trávu a beach ihrisko vedľa zimného štadióna, cyklotrasu, kopce na Kuzmínove a keď to opatrenia dovolia aj telocvičňu na ZŠ Martina Kukučína. Od budúcej nedele by sme chceli začať chodiť aj na ľad a tak  kombinovať suchú prípravu s tréningy na ľade jednak pre spestrenie a jednak, že všetci vieme aká bola minulá sezóna a ten ľad tým deťom chýba. "Celú prípravu sme naplánovali na rozvoj silových schopností, rýchlosti, obratnosti a hlavne u tých starších kategórií aj vytrvalosti. Ale celú ju chceme viesť v hernom duchu, zapájať do  chceme veľa hier, aby sme vybudovali u detí víťaznú mentalitu ale, aby ich to predovšetkým bavilo pretože tých organizovaných tréningov bolo počas lock downu až až" zdôrazňuje za trénerský tím Marek Huba.

 

"Prvý týždeň už máme za sebou, bol voľnejší a plný hier, aby sa deti čo najviac zapracovali a od dnes už ideme naplno, na konci týždňa nás čakajú testy, aby sme vedeli ako sú na tom" zakončil Marek Huba