Tréner ôsmakov a siedmakov Ivan Hricko: Zameranie v letnej prípravy malo jasný cieľ

Príprava na novú sezónu sa nám pomaly blíži ku koncu a v nej sme sa zamerali na ôsmakov a siedmakov. Na pár otázok odpovedal tréner týchto vekových kategórií Ivan Hricko. 

 

V príprave  sa momentálne nachádzate v poslednom 10 týždni. Keď sa spätne pozrieš ako prebehla príprava?

Môžem povedať, že s prípravou pred sezónou som spokojný. Tak s dochádzkou, ako s odhodlaním a nasadením v tréningu. Samozrejme, vždy sa nájdu slabšie chvíľky ale myslím, že tam nie je nič, čo by sme si mohli navzájom vyčítať. Trošku možno chýba deťom hravosť a entuziazmus, ťažko je to takto v krátkosti opísať.

 

Ako k nej pristupujú samotní hráči?

Ako som už vyššie spomenul, nemali sme žiadny problém s dochádzkou, každý mal v príprave nejakú tú slabšiu chvíľku, kedy sa moc nedarilo, alebo nechcelo. Myslím si, že je to v tomto veku v pohode a viac prevládala v tréningoch chuť pracovať, ako aj dobrá nálada. Detská si už v tejto kategórií vedia veľakrát uvedomiť, čo od nich chceme, takže sa pracovalo výborne.

 

Na čo si sa v príprave ako tréner zameral?

Čo sa týka zamerania letnej prípravy to malo jasný cieľ. Keďže sme celú minulú sezónu trénovali len online, väčšinu letnej prípravy sme sa venovali tomu, čo sa nedalo robiť počas obdobia covidu - rozvoj rýchlosti, koordinácie a veľa športových hier.

 

Si rád, že vidíš chlapcov aj teraz v prípravných zápasoch?

Chlapci mali prípravné zápasy, resp. tréningy na ľade na spestrenie letnej prípravy. Tešilo ma, že sme sa dostali na ľad, takisto sa tešili aj decká. Nekládol by som na to nejaký veľký dôraz, ako som spomenul, je to čisto na spestrenie letnej prípravy, samotné taktické pokyny zneli jasne. Užite si zápas, z chuti si zahrajte a hlavne nech vás to baví. Nič iné sme neriešili, na to je dostatok času.