Tréner dorastu a kadetov Tomáš Lupták: Príprava prebieha zatiaľ bez vážnych problémov.

Príprava na novú sezónu sa nám pomaly blíži ku koncu a v nej sme sa zamerali na dorast a kadetov. Na pár otázok odpovedal tréner týchto vekových kategórií Tomáš Lupták. 

 

V ktorom týždni prípravy sa nachádzate?

Nachádzame sa v 8. týždni prípravy a pomaly sa blížime do finále

 

Ako zatiaľ prebieha príprava?

Príprava prebieha zatiaľ bez vážnych problémov. Samozrejme, musíme sa prispôsobiť určitým podmienkam, ktoré asi nikdy nebudú ideálne. S kolegami prihliadame na to, že chalani po "CORONOVOM" období nemajú len resty u nás na tréningoch, ale aj v ostatných oblastiach ich osobných životov, a tak sú z tréningov uvoľňovaní, aby si dorobili svoje povinnosti či už školské alebo iné. Tým pádom je príprava mierne narušená, ale všetko je to v rámci našich možností a možností, ktoré majú naši zverenci.

 

Ako k nej pristupujú samotní hráči?

Sú hráči, ktorí tomu dávajú všetko, potom sú hráči, ktorí tomu dávajú menej, a samozrejme sú hráči, ktorí to majú ako krúžok. Keď to zhodnotím globálne, tak s prípravou som spokojný na 75%. Stále je čo zlepšovať u každého hráča, ale v prvom rade musia chcieť oni sami. My, tréneri, to za nich nemôžme robiť.

 

Na čo si sa v príprave ako tréner zameral?

Príprava je o všeobecných pohybových zdatnostiach. Na poslednú chvíľu sa nám podarilo vybaviť aj pár ľadov a prípravných zápasov, ktoré v tejto časti sezóny nehrajú žiadnu rolu. Ide nám hlavne o nabratie sily a rýchlosti, nakoľko hokej je jedna z najrýchlejších hier s množstvom osobných súbojov.

 

Si rad, že vidíš chlapcov aj teraz v prípravných zápasoch?

Áno, samozrejme som rád, že chalanov vidím po dlhej dobe hrať zápasy, ktoré v tejto sezóne vynechali, ale čakal som väčší zápal pre hru.