Tomáš Rusina: Spoznáš priateľov, naučíš sa rešpektovať autority, budeš si vedieť plniť svoje povinnosti a možno sa ti podarí aj precestovať nejaký kus sveta. Ale hlavne ako chlapca ťa to bude baviť.

Pri predsatvovaní našich odchovancov sme sa s každým snažili spraviť rozhovor. Vraciame sa späť a sľubovaný rohovor s Tomášom Rusinom je tu.

Na úvod nám prezraď, aké boli tvoje hokejové začiatky?

S Hokejom som začal ako 4-ročný a priviedol ma naň otec.

 

Ako spomínaš na obdobie čo si strávil v našom klube?

Pamätám si ako nás v začiatkoch trénoval Miro Dráb, z ktorého som mal veľký rešpekt. Rád spomínam aj na pána doktora Kršáka, ktorý sa nám venoval všetkým ako by sme boli jeho chlapci. Či už od vitamínov čo nám kupoval alebo až po čas ktorý nám venoval na plavárni alebo pri gymnastike v časoch keď to ešte nebolo “trendy”. Ale celkovo na všetkých trénerov v mládežníckych kategóriách spomínam v dobrom. Neformovali nás, len hokejovo ale snažili sa nás vychovávať. A veru pri partii 20 chalanov to určite nebolo vždy jednoduché. Za to všetko im patrí vďaka. A v neposlednom rade som si z tohto obdobia odniesol priateľstvá, ktoré trvajú dodnes.

 

Priblíž našim fanušíkom či medveďom kde všade si doteraz pôsobil?

Najviac času som pôsobil v materskom klube a v Martine. Pohyboval som sa aj v mládežníckych reprezentáciách. Profesionálnu kariéru som okúsil v Poprade, Slovane, Michalovciach, Pardubice( Šumperk), Liptovskom Mikuláši, Detve, alebo aj spomínanom Martine.

 

Aké podmienky si našiel v kluboch v ktorých si pôsobil či už v mládeži alebo na seniorskej úrovni?

Podmienky boli niekde lepšie, inde zas horšie. Vždy záležalo na možnostiach klubu. Dôležité, že vždy chce človek na sebe pracovať a zlepšovať sa.

 

Covidovú sezónu si pôsobil v Tipos extralige v drese Liptovského Mikuláša. Ako hodnotís spätne sezónu? Aká bola z tvojho pohľadu či už po osobnej stránke alebo klubovej?

Bol som rád, že som hral extraligu, aj mimo toho, že sme boli outsider ligy. Treba to brat pozitívne- čiže dostával som veľa priestoru a mal veľa obranných povinností. Po osobnej stránke som bol so svojimi výkonmi spokojný, čo dokazovalo hodnotenie +- a čo sa týka klubových, rozhodujúce bolo, že sa nevypadáva.

 

Môžeš prezradiť čo plánuješ do novej sezóny?

Ešte presne neviem. Viac klubov ešte presne nevie ako ďalšia sezóna bude vyzerať, čo sa týka formátu.

 

Vieme, že sa v osobnom živote pripravuješ na rolu otca. Kedy čakáte prvý prírastok do rodiny? A už viete čo to bude?

Áno veľmi sa na to teším, že bude o jedného medveďa viac :-) Takže čakáme chlapca a malo by to byť na začiatku Júla.

 

Čo by si chcel odkázať všetkým medveďom?

Možno ak niekto váha či ísť na hokej alebo podobne by som chcel poradiť, že to nie je len o tom dostať sa niekde do “NHL”. Ale celkovo o tej ceste, ktorú vďaka tomu zažiješ. Spoznáš priateľov, naučíš sa rešpektovať autority, budeš si vedieť plniť svoje povinnosti a možno sa ti podarí aj precestovať nejaký kus sveta. Ale hlavne ako chlapca ťa to bude baviť.

 

Tomáš ďakujeme a prajeme ti či v osobnom ale aj športovom živote len to najlepšie !!!