Príprava skončila, mladší žiaci si už užívajú prázdniny

Posledným júnovým dňom sa letná príprava mládeže skončila. Deti sa pobrali na prázdniny a dovolenky načerpať nové sily pred novou sezónou, ktorá začina už o mesiac. Prípravu v krátkosti zhodnotil tréner mladších žiakov Michal Šuták.

 

Ako prebehla príprava z tvojho pohľadu?

Po sezóne, ktorá bola výnimočná tým, že nikto nemohol predpokladať, že kedy deti budú môcť nastúpiť do sezóny a po ZOOM-e, ktorý sme robili a udržiavali deti sme začali letnú prípravu a spoznávali úskalia, kde máme svoje nedostatky.

 

Ako k nej pristupovali samotní hráči?

K letnej príprave pristupovali hráči zodpovedne, bolo vidno, že deti nemali kontakt s primeranou záťažou v ich veku. Nechcel som im nakladať väčšiu záťaž v prvých týždňoch tréningu, preto som sa snažil hravou metódou získať chuť na ďalšie trénovanie. A v ďalších týždňoch som veril, že daný objem záťaže zvládnu. 

 

Na čo si sa v príprave ako tréner zameral?

Využívali sme prílahlé ihriská ako aj kopec pri zimnom štadióne a zamerali sme sa na trénovanie výbušnosti, sily, kondície a hry s deťmi. Chodili sme na tréningy na ľad, kde sme sa sústredili hlavne na hru.

 

Si rád, že si videl chlapcov aj v prípravných zápasoch v tomto predprípravnom období?

Áno. Som bol veľmi rád, že deťom po roku bolo umožnené ísť na ľad, doba sa trošku zmenila a aj trénovanie. Veľa klubov zapája v letnej príprave aj ľad a to, že sme mohli si zatrénovať a zahrať zápasy bolo oživením letnej prípravy. Verím, že deti si užili ľad, zápasy po dlhej dobe, nepozeral som na výsledky, ale na chuť detí si zahrať. 

Ďakujem všetkým, ktorí sa zúčastnili letnej prípravy. Vieme, kde nás tlačia topánky a na čom nám treba popracovať. Prajem všetkým deťom pekné prázdniny a verím, že sa všetci spolu stretneme v novej sezóne.