O SEZÓNE PO SEZÓNE S TRÉNEROM MLÁDEŽE NÁŠHO KLUBU MILANOM JONÁKOM: Všetkých musím pochváliť, vzorne sme reprezentovali Dolný Kubín

Prinášame Vám ďalší, v poradí už tretí rozhovor s našimi trénermi mládeže. Tentokrát Vám bližšie priblžil zo svojho pohľadu uplynulú sezónu 2019/2020 tréner mládeže ale aj hráč A - mužstva Milan Jonák. 

Aká bola sezóna mládeže z tvojho pohľadu? 

Myslím si ,že sme urobili maximum.Od letnej prípravy cez sústredenie v Košiciach až po koniec sezóny.Deti spolu s trénermi odviedli kusisko roboty. Plusom samozrejme bolo množstvo zápasov či minilíg, kde si naši hráči mohli schuti zahrať.

Hráčov ktorých som mal častejšie počas sezóny na očiach musím pochváliť.Tréningy ich bavili a v zápasoch vzorne reprezentovali Dolný Kubín.Samozrejme ,že počas sezóny boli aj problémy v podobe zranení alebo chorôb ,ale myslím si ,že sme to zvládli. Škoda tohto konca kedže na záver boli naplánované turnaje pre jednotlivé družstva ,ale bohužiaľ situácia je taká aká je.

Aká bola sezóna A – mužstva z tvojho pohľadu? 

Tak isto môžem povedať,že to bolo výborné. Už na letnej príprave sme k tomu pristúpili zodpovedne a schádzali sa v hojnom počte. Ukázalo sa to v sezóne kde sme sa držali v hornej časti. Odmena bolo odohrať Play-off s tak kvalitným súperom ako je Žiar.Diváci boli užasní  a hokej ich bavil.Ttakže za mňa určite vydarená sezóna.

Ako vnímaš zmeny v súťažiach žiakov v sezóne 2019/2020?

No kedže som veľa cestoval s 4 a 5.ročníkom môžem povedať ,že by som si vedel predstaviť keby sa súťaž nedelila ,ale komplet sa spojila. Mali by ste možnosť nekalkulovať ako sa veľa krát v zápasoch stávalo a všetci by sme absolvovali veľa kvalitných zápasov.V štvrtáckej minilige tiež bola škoda ,že sme neabsolvovali zápasy so všetkými družstvami ,ktoré boli na turnajoch. Ale samozrejme ,že deti mali každý týždeň možnosť hrať a to je najdôležitejšie.

Ako vnímaš cestu, ktorou sa chce uberať Slovenský hokej? 

Myslím si ,že je to momentálne nastavene dobre. Treba byť trpezlivý a dať tomu šancu a uvidíme čo to prinesie. Myslím si ale ,že to tu už malo byť dávno.Vyhli by sme sa problémom ,ktoré nás teraz brzdia.