A - MUŽSTVO: Prvý krát sa predstavíme ,,doma´´ v Ružomberku, súperom nám bude minuloročný extraligista z Detvy

Po dvoch kolách na ihriskách súperov sa prvý krát predstavíme „doma”. Doma v úvodzovkách lebo ako iste všetci vedia pre rekonštrukciu nášho štadióna hráme domáce zápasy v Ružomberku. Hostiť budeme ešte minuloročného extraligistu z Detvy.

   .

HC 07 Detva pôsobí v meste Detva. Od sezóny 2017/2018 až do sezóny 2020/2021 pôsobil v najvyššej hokejovej súťaži na Slovensku. Po presťahovaní licencie do Prešova dnes klub pôsobí v 2.lige.  

História klubu začína rokom 2007, keď sa dovtedajší klub sídliaci v DetveHKm Detva rozhodol z popudu majiteľa, ktorý bol väčšinovým vlastníkom klubu presťahovať do Lučenca. Menšinovým akcionárom bol klub ŠK Detva v zastúpení mesta Detva. To sa dohodlo s bývalým reprezentantom Dušanom Pohorelcom na vytvorení úplne nového klubu, v ktorom by väčšiu príležitosť dostali detvianski odchovanci miesto dovtedajších zvolenských. Klub najprv účinkoval v 2. hokejovej lige, ktorú hneď vyhral a postúpil do 1. hokejovej ligy. Jednu sezónu pôsobil klub ako B-tím Zvolena. Športové úspechy klubu sú:  

 

V mužstve pôsobia niektorí hráči z minuloročného kádra Žiaru Nad Hronom či Rimavskej Soboty, ktorí sú doplnení domácimi odchovancami a chodia im vypomáhať aj hráči z extraligového Prešova. Súper je pre nás neznámou nakoľko je nováčikom v 2.lige.  V príprave zdolali béčko Brezno 14:1, s prvoligovým tímom Brezna prehrali 4:5 a v Rimavskej Sobote prehrali 4:3. Preverili ich teda dvaja veľmi kvalitní súperi. Do ligy mali dobrý vstup keď vyhrali v Senici 6:1 ale v druhom kole prekvapivo doma nestačili na Partizánske a podľahli mu 4:5.

Čo sa týka našej zostavy určite nastúpime bez Jakuba Michalicu, ktorý má problémy s ramenom ešte z prípravy ale naopak už s kamonierom Matejom Hančiakom pre ktorého to bude premiéra v tejto sezóne keďže sa vracia po zranení. Otány je štart pre chorobu Filipa Buknu, ľubo Gallo má po zápase v Piešťanoch problémy so slabinami. Stále čakáme na posily z Ruska ktorým sa príchod naťahuje pre problémy s vízami.  

Určite nás čaká kvalitný protivník ale my budeme robiť všetko preto, aby sme si pripísali do tabuľky prvé body.

Úvodné buly je naplánované v sobotu 16.10. 2021 na 17:15. Veríme, že si nájdete cestu na zimný štadión do Ružomberka a svojimi hlasivkami budete našich chlapcov hnať dopredu za vytúženými tromi bodmi. Lístky sa budú predávať hodinu pred zápasom, kapacita je 25%, vstup na zimný štadión je v režime OTP.

Držte Nám palce!!!