A - MUŽSTVO: Preview pred zápasom s Hamuliakovom: Chceme nadviazať na dobrú formu a súpera v tabuľke preskočiť

Zajtrajším dňom sa otáča liga do svojho druhého kola základnej časti a to znamená, že privítame v Ružomberku HAMIKOVO Hamuliakovo, tentokrát v netradičnom čase už o 16:30. Súpera sme si už minule predstavili, teraz si doplníme len pár informácií ako sa im doteraz darilo.

 

 

HO HAMIKOVO Hamuliakovo je účastníkom 2.ligy už dlhšiu dobu,  presne od sezóny 2011/2012. Pod touto hlavičkou hral ligu do sezóny 2014/2015. Následne sa klub presťahoval do Ružinova kde hrával pod hlavičkou HC Bratislava a jednu sezónu aj ako farma HC Bratislava B. Našim fanúšikom asi najviac utkveli v pamäti keď nepricestovali na zápas o 3.miesto k Nám do Dolného Kubína krátko predtým ako vypukla pandémia koronavírusu.

V mužstve nájdeme viacero hokejových mien, asi najznámejšie je nášmu fanúšikovi meno Stanislav Gron. Ten odohral v úvodzovkách len 345 zápasov za Košice v extralige. Okrem Košíc hrával aj za Žilinu, v Česku za Vítkovice a Sláviu Praha, v Taliansku za Cortinu. Tím Hamuliakova aj vedie ako tréner. Ďalším útočníkom je Niki Jaško ktorý proti nám naposledy nastupoval v play off za Indiánov zo Žiaru Nad Hronom.

V príprave sa stretli dva krát s Piešťanmi kde kde pripísali výhry 6:4 a 6:5 a zdolali Senicu 6:2.

Hamikovu patrí v tabuľke 5. miesto so ziskom 11 bodov, o 2 viac ako máme my a preto bude tento zápas veľmi kvalitný a zaujímavý. Určite chceme súpera poraziť a v tabuľke sa zasa posunúť vyššie a nadviazať na dobrú formu z posledných zápasov.

Nám v Hamuliakove prvý zápas absolútne nevyšiel keď sme prehrali 9:5. Hamikovo následne v 2.kole vyhralo na ľade Lučenca vysoko 3:11. Potom prišli 3 prehry v rade s Piešťanmi a Detvou po predĺžení a výprask 1:10 od vedúceho Púchova. Následne vyhrali v Senici 4:9 a prehrali doma s Partizánskym 2:5.

 

Z NÁŠHO TÁBORA

Na zápas nastúpime takmer v identickej zostave ako v poslednom zápase s Lučencom. Mužstvo bude doplnené o dvoch hráčov z Unizi Filipa Koreníka a útočníka Patrika Németha a novicom v útoku bude Adam Sapar z tímu UMB hockey team. Pre zranenie je ešte mimo hry Tomáš Lupták, ktorý by už ale pomaličky mal začať s tréningom tak isto ako aj Michal Nátny. Ďalší novic Paľo Kubala do hry nezasiahne pre karanténu, podobne ako Jakub Michalica. Mimo hry pre chorobu je aj brankár Bachan a mladý junior Ábel.   

 

Zápas začína v stredu 17.11.2021 o 16:30. Zápas sa bude dať sledovať cez stránku hockeyslovakia.sk. Link na prenos prinesieme pred zápasom.

 

Držte Nám palce!!!   

 

#spolusmemedvede