A - MUŽSTVO MÁ ZA SEBOU PRVÉ DVA PRÍPRAVNÉ ZÁPASY, O VÝSLEDKY NÁM V NICH NEJDE

Hokejisti MHK AUTOCAR Dolný Kubín majú za sebou prvé dva prípravné zápasy pred novou sezónou. Zverenci nového hlavného trénera Ľubomíra Pichoňského sa predstavili v Púchove a v Ružomberku si zmerali sily s juniorkou Liptovského Mikuláša.

V prvom prípravnom zápase sme cestovali k ašpirantovi na postup a mužstvu, ktoré posledné roky hralo vždy o špicu a postup do 1.ligy Púchovu.  Aj napriek prehre 8:3 sa po oduševnenom výkone hlavne v prvej tretine ozývali z kabíny pozitívne ohlasy. Rovnako tak to videl aj športový manažér medveďov, Marek Huba:  „Prvý zápas proti Púchovu sme odohrali na hranici svojich možností a na mužstvo sa bola radosť pozerať hlavne v prvej tretine po ktorej sme viedli 0:2. Zlomová bola druhá tretina v ktorej sme nezachytili úvod a už sa to s nami viezlo. Potom sa zápas už len dohrával. Musím však povedať, že do zápasu sme išli po 4 tréningoch na ľade na rozdiel od súpera, ktorý trénoval už o 4. júla a pripravoval sa na 1.ligu nakoľko žiadal o licenciu. Tak vyzeral aj ich káder. Na tej prvej tretine môžeme stavať. Verím, že keď dobre potrénujeme môžeme hrať s každým.

V druhom zápase sme privítali v Ružomberku mužstvo juniorov Liptovského Mikuláša. „Do druhého zápasu sme nastúpili v pozmenenej zostave oproti prvému zápasu kde šancu dostali iní hráči, aby sme videli v akcii všetkých. Zápas nám výsledkovo nevyšiel podľa predstáv. Opäť sme viedli tentokrát už 4:1 a nakoniec to išlo až do nájazdov. To sa nám nemôže stávať. Mali sme nahraté a chceli sme dávať góly do prázdnej bránky.  V príprave sa na výsledky nezameriavame, ale rád by som bol keby sa nám podarilo vyhrať zápas. Vždy je to veľkým plusom najmä pre divákov,“ dodáva Huba. „Zápasy nám ukázali aj určité nedostatky, na ktorých musíme popracovať, aby sme boli na sezónu pripravení. V druhom zápase ma tešilo, že aj keď tempo nebolo také vysoké ako v Púchove, že sme korčuľovali so súperom, ktorý trénuje dvojfázovo celý zápas. Naschvál sme hľadali kvalitnejšie zápasy a súperov, aby sme vedeli čo nás bude v pohári čakať.“

Na mužstvo ešte čakajú nejaké prípravné zápasy  „Čo sa týka najbližšieho programu, v piatok hráme Slovenský pohár s prvoligistom z Považskej Bystrice a potom máme rozrobené ešte dva zápasy. Stále usilovne pracujeme na doplnení kádra nakoľko táto sezóna bude pre nás náročná kvôli prerábke nášho zimného štadióna. Črtá sa aj zaujímavá spolupráca hlavne pre mladých hráčov. Ale o tom neskôr keď to budeme mať definitívne uzavreté. Káder chceme mať v rámci našich možností čo najširší,“ uzavrel Huba pre náš web.