A - MUŽSTVO: Kvalitný zápas v Piešťanoch vyšiel lepšie domácim

Po minulotýždňovej prehre v Bratislave sme opäť cestovali na zápas k súperovi, tentokrát do Piešťan. Vedeli sme, že nás tam bude čakať oveľa lepší a kvalitnejší súper ale cestovali sme tam plní odhodlania odviesť si domov tri body.

Úvod zápasu nám nevyšiel podľa predstáv keď po zbytočnom vylúčení Hricka sme v oslabení inkasovali gól od Patrika Lušňáka. Následne sme o 13 sekúnd dostali druhý gól ktorému predchádzal jasný ofsajd.  Z týchto dvoch úderov sme sa spamätali a a v rozpätí 45 sekúnd sme po góloch Sluku a Betušťáka vyrovnali na 2:2 a tak sa išlo aj do kabín. V druhej tretine sa hral hokej hore dole, šance sa prelievali z jednej strany na druhú, aby následne po našom tlaku keď sme nastrelili žŕdku súper strelil z protiútoku gól na 3:2 čomu predchádzalo bolestivé nastrelenie nášho brankára do masky a na jeho signalizovanie hlavný rozhodca nechal hru ďalej pokračovať a náš otrasený brankár na to nestihol reagovať. Po tomto verdikte sme ostali mierne zaskočení a inkasovali sme ešte 2 góly. V poslednej tretine sme vrhli všetky sily do útoku ale domáci umne bránili. Inak kvalitný zápas v Piešťanoch bol poznačený veľa omylmi a chybnými verdiktmi rozhodcov, ktorí zjavne nie sú pripravení rozhodovať takéto kvalitné stretnutia.

ŠHK 37 Piešťany - MHK AUTOCAR Dolný Kubín 5:2 (2:2, 3:0, 0:0)

Góly: Lušňák (Scheur), Lantoš (Šinkovič, Maroš), Krieger (Turan, Lušňák), Mikolášek (Šinkovič, Lantoš), Lantoš (Šinkovič, Mikolášek) - Sluka (Jonák, Šugár), Betušťák (Vaculík, Ladňák)

Zostavy:

ŠHK 37 Piešťany: Vacula - Scheur, Sloboda, Turan, Lušňák, Mikolášek - Benik, Burian, Lantoš, Šinkovič, Maroš - Imrich, Pavešic, Hudec, Krieger, Fedor - Líška, Machač, Beňačka, Varačka, Lapin

MHK AUTOCAR Dolný Kubín: Bachan - Sluka, Lupták T., Jonák, Nátny, Šugár - Šeliga, Javorka, Hricko, Bukna, Maňuch - Koreník, Ladňák, Vaculík, Gallo, Betušťák - Ábel

Asistent trénera Marek Huba: Bol to kvalitný zápas z oboch strán. Chlapcom nemôžem uprieť snahu, dreli a bojovali celý zápas len opäť sme pohoreli na nepremenených šanciach. Z tohto zápasu si treba zobrať pozitíva, zblokovali sme množstvo striel a ubránili 2 minútovú presilovku o 2 hráčov. Jedinou škvrnou zápasu bol výkon rozhodcov, hlavne čiarových. Kvalitne sa pripravíme na Detvu a verím, že 3 body tentokrát zostanú doma, už to musíme zlomiť.

Ivan Hricko, útočník: Zápas v Piešťanoch bol podľa očakávaní veľmi náročný. Piešťany majú dobrý káder, plný zvučných mien, takže sme vedeli že nás nečaká nič ľahké. Do zápasu sme ale vstúpili až moc ustráchane a v podstate okamžite sme prehrávali 2:0. Dôležité bolo, že sme sa nezložili a ešte do konca tretiny sme skóre vyrovnali. Potom však prišla naša povestná druhá tretina, keď sme za stavu 2:2 nevyužili šance, trafili tyčku a super to potrestal tromi gólmi v našej sieti. Do tretej tretiny sme šli s jasným cieľom vyrovnať a zobrať z piešťanského ladu body. Skúsene piešťanské mužstvo nám ale plány prekazilo dôkladnou hrou v defenzíve. Musím však povedať, že napriek prehre sme odohrali kvalitný zápas, prehra mrzí. Mame po dvoch kolách vonku nula bodov. Všetci vieme, že budúci týždeň doma musíme bodovať, verím že fanúšikovia v Ružomberku vytvoria pre nás domácu atmosféru, budeme to potrebovať. Medvede do toho!