A - MUŽSTVO: Kopec nepremenených šancí nás stáli 3 body

A - mužstvo má za sebou tretí ligový zápas. Po dvoch zápasoch na klziskách súperov sa chlapci predstavili v prechodnom domove v Ružomberku kde budeme hrávať domáce zápasy počas rekonštrukcie nášho štadióna. Kopec nepremenených šancí nás stáli 3 body do tabuľky.

MHK AUTOCAR Dolný Kubín – HC 07 Detva 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)

Góly: Šeliga (Vaculík), Javorka (Jonák) - Heckl (Iždinský, Majerík), Pohanka (Iždinský, Heckl), Pulščák (Jánovský, Miškuf), Balciar (Pulščák, Jánovský), Heckl (Iždinský), Domaev (Jánovský)

Zostavy:

MHK AUTOCAR Dolný Kubín: Bachan – Šeliga, Javorka, Jonák, Nátny, Šugár – Jendroľ, Ladňák, Hricko, Bukna, Hančiak – Sluka, Lupták J., Vaculík, Lupták T., Betuščák – Ábel, Maňuch

HC 07 Detva: Lupták – Majerík, Pohanka, Paška, Heckl, Iždinský – Nociar, Kadlečík, Petro, Balciar, Goga – Jánovský, Priatka, Pulščák, Miškuf, Domaev – Výbošťok, Sivok, Blahovský, Daniš

Marek Huba, asistent trénera:  Do zápasu sme išli s cieľom zvíťaziť čo sa nám nepodarilo. Tentokrát si ale dovolím povedať, že vo väčšine úsekov hry sme mali herne navrch o čom svedčí aj pomer striel 34:27 ale opäť sme pohoreli na využívaní šancí, ktorých sme mali viac než dosť. Čo opäť môžeme ale vyzdvihnúť je ubránené skoro 2 minútové oslabenie o 2 hráčom podobne ako v Piešťanoch. Zápas poznačili rozhodcovia kde sa opäť nevyhli hrubým chybám, ktoré našich hráčov rozladili. To sa nám nesmie stávať, musíme na tom pracovať. 50 minút sme hrali a za posledných 10 minút sme si zápas prehrali. Veľmi nám chýba naše domáce prostredie, verím, že aj napriek kvalite ligy by sme boli dnes v tabuľke niekde inde. Potrebujeme sa zdvihnúť hore, chlapci hokej hrať vedia. Teší nás aj to, že diváci boli naozaj skvelí a vytvorili nám tú pravú „domácu” atmosféru.

Milan Jonák, útočník: Po dvoch prehrách sme narazili na opäť ťažkého súpera. Zápas bol ovplyvnený množstvom vylúčení na jednej jednej či druhej strane. Nevyužili sme presilovky ,nevyužili sme šance a v závere sme sa opäť nehali strhnúť emociami. Škoda toho lebo prichádzane zbytočne o body. Jedno veľké ďakujem patrí fanklubu ktorý nás hnal dopredu a tak isto ľuďom čo merali cestu do RK .