MUŽI ROZSTRIEĽALI BRATISLAVU, ŽIACI SI Z CHUTI ZAHRALI, PRÍPRAVKA NA MINITURNAJI V MARTINE, KADETI MALI VOĽNO

Opäť máme za sebou pekný hokejový víkend plný zápasov. Muži pobavili skvelých divákov a kanonádou v 3.tretine zničili Bratislavu, šiestaci hrali dvojzápas v sobotu aj v nedeľu s Ružomberkom a Altisom, siedmaci si v nedeľu zmerali sily s Púchovom a naši štvrtáčikovia si zahrali super zápasy v Martine.

 

A - mužstvo

MHK Dolný Kubín – HC Bratislava 9:0 (1:0, 1:0, 7:0)

Góly: Michalica J. (Lupták, Jonák), Michalica J. (Jendroľ), Hančiak (michalica J., Jendroľ), Šeliga juraj (Telúch), Záň (Bukna), Jonák (Michalica J., Lupták), Jonák (Had, Michalica J.), Hančiak (Šeliga Juraj), Záň (Bukna)

Zostava: Bachan, Poburíni – Jendroľ, Lupták T., Jonák, Had, Michalica J. – Šeliga, Javorka, Šeliga Juraj, Hricko, Hančiak – Telúch, Ladňák, Záň, Bukna, Sitek

 

Asistent trénera Marek Huba: Od začiatku zápasu sme mali dobrý pohyb, snažili sme sa hrať náš hokej, niekedy nám však súhra nevychádzala podľa predstáv. Po druhej tretine sme si povedali pár vecí  a v tretej tretine to bola kanonáda. Dali sme pekné góly, pobavili skvelých divákov. Sme radi, že opäť si na štadión našlo cestu viacej divákov, každý zápas pribúdajú. Ďakujeme im za parádnu atmosféru počas celého zápasu. 

 

7.HT

MHK Dolný Kubín – MŠK Púchov 6:9 (2:3, 2:1, 2:5)

Zostava: Hojo Oliver, Kredatus – Bošanský, Žáčik, Mikuš, Sekereš, Hubočan – Hrkel, Kubačka, flajs, Havko, Kuzman – Hojo Samuel, Szabó, Dibdiak

 

6.HT

MHK Ružomberok 1:7 MHK Dolný Kubín (0:3, 0:2, 1:2)

Zostava: Buzák - Masláková, Kubek, Svýba, Gábor - Mikuš, Foltin, Plichta, Dráb, Orolím, Jadroň, Múčka, Vencel

 

Tréner Ivan Hricko: Na zápas do Ružomberka sme prišli namotivovaní s jasným cieľom súpera prehrať vo všetkých činnostiach a zvíťaziť. Pred zápasom v kabíne sme si povedali nejaké ciele do zápasu, ktoré chceme splniť a pokyny, ktorých sa chceme držať. Všetci hráči sa to snažili plniť na 100% počas celého zápasu, z čoho pramenili góly do súperovej siete. Teší ma, že všetko, čo som chalanom a Bibke v zápase pripomínal mali stále na pamäti a snažili sa toho držať. Jediné, čo mi v zápase chýbalo bol zápal o hru u niektorých hráčov. K víťazstvu celému kolektívu gratulujem!

MHK Dolný Kubín - HK ALTIS Orava 3:10 (1:3, 2:3, 0:4)

Zostava:  Buzák - Masláková, Kubek, Svýba, Gábor - Mikuš, Foltin, Plichta, Dráb, Orolím, Jadroň, Múčka, Vozatár, Vencel

 

Tréner Ivan Hricko: V zápase sme vystrelili takmer 40 striel, strelili sme 3 góly. Súper vystrelil 36 krát a dokázal skórovať hneď 10 krát. Vypovedá to všetko o našom výkone. Stojí nás neskutočne veľa síl, aby sme dostali puk za bránkovú čiaru. Nepremieňame šance, pritom na tréningoch sa tomu venujeme a kladieme dôraz na to, aby sa hráči tieto situácie snažili premieňať. Jediné, čo ma mrzí je, že poniektorí hráči akoby neboli duševne na zápase prítomní. Musíme si uvedomiť, že hokej je kolektívny šport a nestačí aby sa snažilo pár hráčov, musíme bojovať jeden za druhého, iba tak sa dostaví úspech. Keď je niekomu jedno či spraví chybu a dostaneme z toho gól asi by mal premyslieť svoje fungovanie v našom klube. Som si istý, že iba silou kolektívu môžme poraziť aj kvalitnejšie mužstvá proti akému sme hrali v nedeľu.

 

5.HT

MHK Ružomberok – MHK Dolný Kubín 7:6 (1:2, 3:3, 3:1)

Zostava: Lucka Gašparíková, Ninka Čellárová, Dorotka Kubáňová,Tibor Červeň, Luky Gašparík, Kubo Hatala, Jojo Vonšák, David Vozatár, Marek Dudáš, Adam Plichta, Timo Bečka, Maťo Kováč a Maťo Svorada

Tréner Milan Jonák:  Sobotu sme začali veľmi dobre. Ujali sme sa vedenia a do polovice zápasu sme boli lepším mužstvom. V druhej polke Ružomberok zlepšili hru a postupne nás začali doťahovať . V tretej tretine využili viac síl a zápas otočili. V závere sme mali ešte šancu vyrovnať,ale chýbalo nám trošku šťastíčka.

 

4.HP

 Martine na nás čakala miniliga. Dve stretnutia sme absolvovali s mužstvom Martin jazdci a dve s mužstvom Martin rytieri. Dievčatá a chlapci si s chuti zahrali a úspešne reprezentovali klub s bilanciou 3 výhry a jedna prehra.

Zostava: Janči Ďaďo, Ninka Čellárová, Maťo Kováč, Luky Gašparík, Marek Dudáš, Marek Grobarčík, Rišo Polák , Lucka Luptáková a Dori Kubáňová