MLÁDEŽ: Víkend priniesol veľa zápasov, v akcii boli všetci okrem kadetov a šiestakov

Posledný októbrový víkend si naša medvedia mládež skrížila hokejky so svojimi súpermi. Do akcie sa dostali dorastenci, ktorí v dvojzápase privítali Prešovských tučniakov, ôsmaci, ktorí cestovali do Púchova a privítali Panterov z Považskej Bystrice či piataci, ktorí odohrali 2 kvalitné zápasy v Žiari Nad Hronom. Tentokrát si zápasovú radosť užili aj prípravkári – štvrtáci na turnaji v Mikuláši a tretiaci v Martine. Kadeti a šiestaci mali voľno. Prinášame Vám reporty z jednotlivých zápasov.

 

DORAST

MHK Dolný Kubín – Prešov Penguins 3:1 ( 1:1 1:0 1:0 )

Góly: Meravý ( Stas, Havlík ), Šubert ( Vráb ), Mikúš ( Čellár, Bečka )

Zostava: Vilčinský, Hojo O. - Pánik, Brtoš, Meravý, Havlík, Hojo S., Hrkel, Bečka, Čellár, Mikúš, Lonek, Stas, Hubočan, Šubert, Vráb, Baláž

Tréner Ľubomír Pichoňský: Bol to vyrovnaný zápas. Hráči boli aktívny smerom dopredu, aj smerom dozadu. Dobre si plnili defenzívne úlohy po strate puku. Keď sa vyskytla chyba, podržal nás brankár Vilčinský. Aj v tomto zápase sa hráči nevyhli nevynúteným stratám puku ( nepresná prihrávka, prihrávka na slepo, zlé spracovanie prihrávky, hra s pukom pod tlakom... ). Víťazstvo teší. Hráči si ho v tomto zápase zaslúžili.

 

MHK Dolný Kubín – Prešov Penguins 1:6 ( 0:2 1:1 0:3 )

Gól: Stas ( Gabara, Meravý ).

Zostava: Hojo O., Vilčinský - Pánik, Brtoš, Meravý, Havlík, Šubert, Hojo S., Hrkel, Bečka, Čellár, Mikúš, Lonek, Vráb, Baláž, Gabara, Stas, Hubočan

Tréner Ľubomír Pichoňský: V zápase dostal príležitosť v bránke Hojo Oliver. Začiatok sme nemali dobrý a už v tretej minúte som vzal oddýchový čas. Hra sa vyrovnala, ale naše strelecké príležitosti sme nevyužili, súper áno. Tretí gól sme dostali pri našej presilovej hre na začiatku druhej tretiny. Znížili sme na 1:3 a ďaľšie strelecké príležitosti sme nedokázali využiť. V tretej tretine, sme sa snažili znížiť a viac sme sa tlačili dopredu. Súper využil naše chyby v obrannom pásme. Nevyužité strelecké príležitosti a zbytočné vylúčenia v tretej tretine, nás stáli lepší výsledok v tomto zápase. Súper bol v tretej tretine silnejší na puku, mal lepšiu medzihru a bol strelecky efektívnejší. Chlapci si musia uvedomiť, že keď sa dali na šport a chcú byť úspešní, musia sa pre šport, ktorý robia, obetovať. Disciplína v hre, pravidelný tréning, zodpovednosť k sebe a kolektívu, životospráva ( spánok, strava ) to všetko musí byť v ich dennom a nočnom režime.

 

8.HT

MŠK Púchov - MHK Dolný Kubín 2:3 (0:2,0:1,2:0)

Góly: Foltin (Svýba), Plichta Alex, Mikuš

Zostava: Buzák, Masláková, Svýba, Kubek, Plichta Alex, Svorada, Foltin, Mikuš, Jadroň, Gábor, Vozatár, Vonšák, Bečka T.

Tréner Ivan Hricko: Prvá tretina bola z našej strany z pohľadu defenzívy veľmi rozpačitá. Brániaci hráči robili chybu za chybou, nestrážili sme si os ihriska a súpera púšťali k nám ako na návšteve pri dni otvorených dverí. Paradoxne sme to boli my, čo sme dokázali streliť 2 góly po pekných individuálnych akciách. Slová v kabíne padli na úrodnú pôdu a výkon všetkých brániacich hráčov sa zlepšil o 100%. Druhá tretina bola z môjho pohľadu najlepšia v zápase. Do tretej tretiny sme šli za stavu 0:3 s dobrým výkonom a to je náš kameň úrazu. Následné uspokojenie sa dostalo chalanov z Púchova na koňa a my sme v závere dopustili drámu keď sme opäť po individuálnych chybách v našej tretine inkasovali zbytočné góly. Musím vyzdvihnúť výkon brankára, ktorému boli hráči vďační za víťazstvo. Je super, že sa môžeme v rozhodujúcich momentoch zápasu spoľahnúť na dobrého gólmana. Budeme sa snažiť nadviazať na veci, s ktorými sme boli spokojní už tuto sobotu na domácom ľade.

 

MHK Dolný Kubín – HK 95 Považská Bystrica 2:9 (1:3,1:3,0:3)

Góly: Franek, Mikuš (Jadroň)

Zostava - Buzák, Masláková, Svýba, Franek, Kubek, Svorada, Mikuš, Plichta, Jadroň, Gábor, Vozatár, Dráb, Bečka, Bečka 

Tréner Ivan Hricko: Do zápasu sme vstupovali po dobrom výkone v Púchove a na tom sme chceli stavať. Úvod zápasu nám ušiel a v štvrtej minúte sa stala chyba v predbránkovom priestore a prehrávali sme 0:1, okamžite sme dokázali vyrovnať. Potom však ale nasledoval sled nepochopiteľných chýb. Z deviatich inkasovaných gólov sme dostali minimálne sedem po chybách pred našou bránkou. Na tomto musíme jednoznačne zapracovať. Veľmi nás tam tlačí topánka. Uvidíme však, kedy sa vôbec dostaneme na ľad, teraz musíme prečkať karanténu a následne s ešte väčšou chuťou do práce. 

 

5.HT

Turnaj v Žiari Nad Hronom

MHK Dolný Kubín – HK SPORT TREND Žiar Nad Hronom 16:3

MHK Dolný Kubín – HKM Zvolen modrí 13:0

 

Tréner Michal Šuták:  Prvý zápas sme vyhrali so Zvolenom A - 13:0, po tretinách: 2:0, 6:0, 5:0. Do zápasu sme vstúpili s nadšením a chuťou vyhrať a získať skalp zvučného mena. Čo sa nám od prvej minúty a prvej tretiny aj podarilo. Komu sa dá, nech si spätne pozrie zápas a uvidí tú bojovnosť, radosť z prevedenej hry, ako si deti jeden, druhému prajú nahrať, dať gól. Keď dali gól baby, taký výbuch radosti, smiechu a spolupatričnosti som ešte nezažil. Aká bola medzi nimi tímovosť a súdržnosť! Deti si chceli nahrávať, bolo vidno, že to, čo sa učíme, prevádzali postupne aj do hry. V druhom zápase so Žiarom nad Hronom sme vyhrali 16:3, po tretinách 4:0, 6:2, 6:1. V tomto zápase som trošku zaexperimentoval a postavil do prvého útoku naše tri piliere v obrane Kubáňova, Čellárová a Ľuptáková. Radosť všetkých hráčov, že som dievčatá zadelil do útoku bola neskutočná. Od prvej minúty zavelili dievčatá do útoku, no góly dávali chalani, síce nahrávali babám, no nedarilo sa im. Až v druhej tretine sa k puku dostala LULU (Ľuptáková), vystrelila na bránu a zostala sama zo seba prekvapená, že sa to podarilo. V tíme sme mali aj iných hráčov, ktorí dávali góly, ale vianoční gólmajstri to ťahali ďalej. Zápas sme dotiahli do víťazného konca, všetkých chlapcov a dievčatá chcem pochváliť a poďakovať im za ich výkon. Naša spoločná práca sa začína prejavovať aj v zápasoch, čo nás bude motivovať do ďalšej práce. 

Foto: Štvrtáci na turnaji v Liptovskom Mikuláši (Foto: MIlan Jonák)

 

4. HP

Turnaj v Liptovskom Mikuláši

Tréner Milan Jonák: Sobotu zavítali naše malé medvede do známeho prostredia v Liptovskom Mikuláši. Deti pozitívne naladené absolvovali zápasy s dvoma družstvami domáceho celku a viedli si naozaj bravúrne. V bránke opäť čaroval Filip Balďo Balek, pred ním opäť zažiarili tretiaci Filip Filďo Lehotský , naša nebojácna a na súpera nekompromisná Kajka Tichá , bojovní a gólovo naladení David Zajac, Tomino Mikula, Adam Šlachta, Martinko Vozatár a Maťko Žúbor. Celú bandu viedlo produktívne štvrtácke duo Kubo Franek a Tomi Priesol , ktorí bavili krásnymi akciami. Celé to uzavreli najväčší bojovníci v tíme Filip Málik a Maťo Sabčes Szabó. Ďakujem všetkým  za krásne a pohodové dopoludnie !!!!

 

3. HP

Turnaj v Martine

Tréner Michal Šuták: Prvý zápas sme odohrali s Martinom - modrí. Bolo vidno snahu, nedá sa odoprieť bojovnosť detí, no súper nás prestrieľal. Snažili sme sa, no nestačilo to. V druhom zápase sme hrali s Martinom - bieli, bolo vidno už únavu, deti chceli, bojovali, no nevedeli sme prekonať šikovného brankára. V druhej tretine sme sa vyburcovali, začali od znova, od nuly, deti strašne chceli vyhrať a to sa nám aj podarilo. Tú radosť a rozosmiate oči detí bolo cítiť aj v kabíne. Odchádzali sme ako víťazi a na predchádzajúce prehry sa rýchlo zabudlo. Vieme, že musíme aj naďalej trénovať, snažiť sa a pracovať na sebe.

 

Spolusmemedvede