MLÁDEŽ: Niektorým sa darilo viac, niektorým menej. Taký bol zápasový víkend našich medvedíkov

Víkend máme za nami medvedíky odohrali opäť slušnú porciu zápasov. V dianí boli zapojení skoro všetci od dorastencov až po prípravkárov 4. HP, voľno mali len šiestaci a tretiačikovia. Niektorým sa darilo viac, niektorým menej. Zaknihovali sme aj vysokeé výhry. Poďme sa pozrieť na reporty z jednotlivých zápasov.

DORAST

MHK Dolný Kubín – HK Brezno 2 : 9 ( 1:2, 0:2, 1:5 )

Góly: Hubočan ( Stas ), Gabara ( Hubočan, Stas ).

Zostava: Prádel, Vilčinský, Pánik, Brtoš, Havlík, Šubert, Hrkel, Hojo S., Bečka, Čellár, Mikúš, Parec, Lonek, Baláž, Hubočan, Stas, Gabara, Vráb

Tréner Ľubomír Pichoňský: Zápas sme začali veľmi dobre. Viedli sme 1:0 a dve tretiny sa hral kvalitný dorastenecký hokej. Zápas sa zlomil na začiatku tretej tretiny, kde sme po individuálnych chybách inkasovali päť gólov. Súper bol v tejto časti hry silnejší na puku a efektívny v streleckých príležitostiach.

MHK Dolný Kubín – HK Brezno 4 : 7 ( 0:1, 2:4, 2:2 )

Góly: Gabara ( Šubert ), Hubočan ( Gabara, Hrkel ), Baláž, Hubočan ( Stas ).

Zostava: Cengelová, Vilčinský, Pánik, Brtoš, Havlík, Šubert, Hrkel, Hojo S., Bečka, Čellár, Mikúš, Parec, Vráb, Baláž, Hubočan, Stas, Gabara, Lonek

Tréner Ľubomír Pichoňský: Hral sa dobrý dorastenecký zápas, hralo sa v pohybe. Škoda druhej tretiny, kde nám súper po našich zbytočných, nevynútených chybách odskočil na rozdiel štyroch gólov. V tejto fáze hry, dokázali hráči súpera ponúknuté šance premieňať na rozdiel od nás. Teší ma, že korčuliarsky robí celé mužstvo pokroky. Zlepšiť sa musíme na puku, kombinačne a v koncovke. Aj napriek prehrám, nás takéto zápasy motivujú a  posúvajú vo výkonnosti. Celé mužstvo sa snažilo až do poslednej minúty.

KADETI

MHK Dolný Kubín - HKM Rimavská Sobota 9:2 (1:1, 1:1, 7:0)

Góly: Poláček (Havko),Poláček, Poláček, Poláček (Mažári), Havko (Foltin), Rosinský (Havko), Sekereš (Poláček), Polaček (Rosinský), Havko

Zostava: Hojo, Prádel - Mažári, Žáčik, Marmorstein, Rosinský, Kubačka - Foltín - Havko - Poláček, Koša - Mráz - Szabó, Urban - Sekereš - Kručinský

Tréner Tomáš Lupták: Veľmi ťažko sa hodnotí zápas v ktorom súper nastúpil na dve formácie a aj to s mladšími chlapcami a po dvoch tretinách bol stav 2:2. Počas týchto dvoch tretín mal súper viac z hry bolo vidno že viacej chcú a bojovnosťou a srdiečkom predčili našich chlapcov. Do tretej tretiny sme nastúpili v zmenených formáciách a niektorí hráči si za predvedený výkon nezaslúžili hrať. Zápas sme dohrali na 2 päťky a tretiu tretinu sme hrali výlučne v útočnom pásme z čoho sme si vypracovali 7 gólov. Tak ako som predchádzajúci víkend mohol pochváliť celý kolektív dnes to nemôžem urobiť. Namiesto kľudného zápasu v ktorom sme si mohli skúšať veci ktoré trénujeme sme spravili drámu pretože chalani podcenili súpera a niektorí stavajú svoje meno pred kolektív za ktorý hrajú.

8. HT

MHK Dolný Kubín - HK Altis 5:8 (1:4, 3:2, 1:2)

Góly: Orolím (Bečka B., Mikuš), Foltin (Mikuš), Jadroň (Mikuš), Jadroň (Foltin), Mikuš (Jadroň)

Zostava - Buzák - Franek, Kubek, Svýba, Svorada, Bečka Benjamín - Plichta Alex, Foltin, Jadroň, Orolím, Gábor, Mikuš, Vozatár, Vencel, Dráb, Červeň

Tréner Ivan Hricko: Od začiatku zápasu bolo cítiť, že je to derby. Zápas mal dobré tempo, hralo sa dôrazne a tvrdo. Nedá mi nespomenúť, že škvrnou tohto zápasu bol opäť výkon rozhodcov, z čoho pramenila šarvátka už na konci prvej tretiny, na čo doplatili dvaja hráči z Námestova a jeden z medveďov. Takéto veci by sa to podľa môjho názoru malo trestať inak, nie trestom do konca stretnutia. Deti predsa chcú a potrebujú hrať veľa. Tento moment poznačil celý zápas, na čo sa samozrejme nechceme vyhovárať. Súper dohrával na deväť hráčov, nás bolo dosť na to, aby sme súpera ujazdili. Uvedomili sme si to, až keď bolo neskoro. Dnes sme mali jednoznačne vyhrať. Chalani a Bibka to už potrebujú aj si to zaslúžia.

5. HT

Turnaj v Brezne

HK Brezno – MHK Dolný Kubín 0:22 (07:, 0:6, 0:9)

HKM Zvolen – MHK Dolný Kubín 4:7 (0:1, 2:4, 2:2)

Tréner Michal Šuták: Prvý zápas sme odohrali so Zvolenom. Prekvapujúco sme vyhrali 22:0, po tretinách 7:0,6:0,9:0. Naše deti hrali krásne, nahrávali si, chceli dať gól a radosť po každej jednej akcii bola neskutočná, veď hráme proti Zvolenu! Bolo vidno, že aj tí slabší ako povediac chceli dať gól a zapojiť sa do tímu. V druhom zápase sme sa stretli s domácim Breznom, bol to už ťažší súper, no nezlomilo to našu eufóriu a chuť zvíťaziť! Napokon sme vyhrali 7:4, po tretinách 1:0,4:2,2:2. V prvej tretine bolo cítiť na deťoch, že všetko príde samo, skúšali sa finty, individuálne kľučky a vymýšľanie len tak, tak, že sme dali gól a bolo 1:0, no v druhej tretine sme si povedali, že to takto nepôjde a začali hrať to, čo sme sa naučili a tam už sme vyhrali 4:2, kolektív zabral a to bolo dobre. V tretej tretine sme urobili zopár chýb, čo nás stálo, víťazstvo, vieme o nich a preto verím, že nie jednotlivec, ale tím musí zabrať a táto tretina skončila 2:2, všetkým hráčom ďakujem a verím, že sa budeme posúvať ďalej.

4. HP

Turnaj na Altise

MHA Martin bieli – MHK Dolný Kubín 1:3

MHA Martin modrí – MHK Dolný Kubín 0:4

Zostava: Balek - Priesol, Lehotský, Zajac, Žubor, Tichá, Šlachta, Szabo, Žubor

Tréner Michal Šuták: Aj bez hráčov, ktorí sú v karanténe sme odohrali slušný a pekný hokej, Radosť a úsmev v prvom zápase bolo vidno na deťoch, taktiež ako chceli zdolať súpera. V 1. zápase sme sa stretli s mužstvom Martin biely - v 1. tretine sme remizovali 6:6, milo ma to prekvapilo, nakoľko máme málo ľadu a robí sa s tým, čo sa dá a že Martin má celé mužstvo štvrtákov a my len druhákov a zvyšok boli 3. ročník, sme do druhej tretiny nastúpili s odhodlaním nevzdať sa a korčuľovať. Deti išli ako píla a brankár nás držal nad vodou, deti napokon vyhrali svoj prvý zápas! Áno vyhrali 12:8, tú radosť, to odhodlanie, ten úsmev na perách stál za všetko!

V druhom zápase sme nastúpili s mužstvom Martin modrý, tento súper už bol trošku ťažší a nám dochádzali sily. Deti veľmi chceli, no niekedy musia pocítiť aj druhú stranu mince. Bojovali sme, nasvedčuje o tom aj výsledok 8:12, prehrali sme, ale aj taký je život. V druhej tretine už boli vidno, že eufória poklesáva aj s únavou detí, bojovali sme, no napokon sme prehrali 5:12. Na deťoch bolo vidno sklamanie. Tak si deti zažili aj RADOSŤ  AJ SMÚTOK.

Všetkým deťom som poďakoval a povedal, že ešte veľa sklamaní príde, pokým si zahrajú prvý extraligový zápas, no vďaka za ich snahu!  Veľmi pekne im ďakujem za to, že sme boli jeden TÍM!