MLÁDEŽ: Naša mládež opäť v zápasovom zaťažení

V tento víkend čakalo našu mládež opäť veľa zápasov. Náročný dvojzápas v Dubnici čakal dorastencov ale aj kadetov, ktorí si v sobotu zmerali sily s rovesníkmi zo Zvolena a v nedeľu vykorčuľovali proti baranom z Banskej Bystrice, ôsmakov čakal Martin a na druhý deň cestovali na turnaj do Martina aj šiestaci, ktorých preverili domáci a panteri z Považskej Bystrice . Prinášame Vám sumár zo zápasov.

DORAST

HK Spartak Dubnica – MHK Dolný Kubín 2:3 p.p. ( 0:1, 0:1 2:0, 0:1 )

Zostava: Vilčinský, Cengelová - Pánik, Brtoš, Parec, Havlík, Bečka, Čellár, Mikuš, Baláž, Stas, Gabara, Vráb, Lonek

Góly: Stas ( Gabara ), Brtoš ( Čellár, Bečka ), Mikúš ( Brtoš, Čellár )

Tréner Ľubomír Pichoňský: Zápas sme začali dobrým pohybom a  dve tretiny sme boli lepším mužstvom aj keď sme sa nevyhli zbytočným stratám puku a nevynúteným chybám. Prvú tretinu sme mohli dať minimálne štyri góly, nepremenili sme tri samostatné nájazdy. Na začiatku tretej tretiny sme inkasovali prvý gól v oslabení a po 25 sekundách po zbytočnej strate puku v strednom pásme a prečíslení súpera bolo 2:2. Po oddychovom čase sa hra vyrovnala a tretinu sme odohrali iba na troch obrancoch ( Pánik, Brtoš, Havlík ). V predlžení, sa šťastie priklonilo na našu stranu a získali sme dva body. Chcem pochváliť brankára Vilčinského. Aj keď mal niektoré neisté zákroky, ale v konečnom dôsledku mužstvo podržal.

HK Spartak Dubnica – MHK Dolný Kubín 9:3 ( 4:0, 2:3, 3:0 )

Zostava: Cengelová, Vilčinský - Pánik, Brtoš, Hrkel, Havlík, Bečka, Čellár, Mikúš, Hubočan, Stas, Gabara, Parec, Vráb, Baláž, Urban, Lonek

Góly: Mikúš ( Havlík ), Bečka ( Čellár, Pánik ), Bečka ( Čellár )

Tréner Ľubomír Pichoňský: Tento zápas ovplyvnili viaceré faktory. Z prvých šiestich striel sme inkasovali štyri góly, Náš neuznaný čistý gól na 3:1 ( po druhej tretine sa mi rozhodca prišiel ospravedlniť, že si akciu pozrel na videu a videl, že to bol gól...) Výmena brankára na začiatku druhej tretiny. Za stavu 5:3 naša nevyužitá šanca na 5:4 a z proti útoku 25 sekúnd pred koncom tretiny zbytočný šiesty gól po chybe brankára. V tretej tretine hral súper účinný hokej. Jednoducho posielali puky z ich obranného pásma von a nahadzovali ich k nám do pásma, kde nás aktívne a účinne napádali. V tejto časti hry bol súper aktívnejší aj efektívnejší. Aj napriek snahe hráčov sa nám už nepodarilo presadiť strelecky. S pribúdajúcim časom sme neboli tak dôrazní a efektívni. Začali nám ubúdali psychické sily a bolo to vidieť aj na pohybe hráčov, čo bol dôsledok inkasovaných troch gólov za posledných päť minút zápasu. V tomto zápase brankári nemali svoj deň. Pod únavou robíte chyby a na mňa hráči v poli pôsobili v tomto zápase unavene. Pri úzkom počte hráčov (  k tomu zranenia, choroby, karánténa, cestovanie ) som čakal, že takýto zápas príde. Dostali sme dobrú športovú facku.

KADETI

MHK Dolný Kubín - HKM Zvolen – mládež 1:6 (1:4, 0:1, 0:1)

Zostava: Prádel, Hojo – Hrkel, Žáčik, Hojo, Rosinský, Kručinský, Urban, Mažári, Kubačka, Havko, Hubočan

Gól: Hubočan

Tréner Tomáš Lupták: Znovu sme sa postavili proti silnému súperovi. Od začiatku boli chalani trošku bojazliví, nakoľko súper mal zreteľnú výškovú a váhovú prevahu, a tak sa prvá tretina skončila výsledkovo najhoršie 1:4. Potom sme si v šatni povedali pár vecí, chalani zahodili strach a dve tretiny si plnili obranné povinnosti ukážkovo. Z ojedinelých brejkov sa nám bohužiaľ nepodarilo skórovať, čo je škoda, lebo výsledok mohol byť ešte lepší.

MHK Dolný Kubín - Barani Banská Bystrica 1:9 (1:0, 0:4, 0:5)

Góly: Poláček (Foltin, Rosinský)

Zostava: Hojo, Prádel - Mažári, Smolka, Rosinský, Žáčik, Hojo - Foltín, Havko, Poláček, Koša, Mráz,  Puškár, Kubačka - Kručinský

Tréner Tomáš Lupták: Otočilo sa kolo, a tak sme vedeli, aký súper nás čaká. Prvú tretinu sme odohrali veľmi dobre a podarilo sa nám ju vyhrať 1:0. Následne nám ale začali ubúdať sily a začalo sa ukazovať, že od začiatku sezóny nastupujeme na dve formácie a po predchádzajúcom náročnom zápase sme už nemali z čoho čerpať silu. Aj tak chalani nechali na ľade srdce a nemajú sa začo hanbiť, veď nakoniec ich pochválil aj tréner súpera, ktorý mi povedal: "Keby ste mali o jednu päťku viac, dnes vyhráte".

Všetkým chalanom ďakujem za predvedené výkony v obidvoch zápasoch, i keď výsledkovo to nebolo ono, avšak čo sa týka hry nemožno uprieť snahu a bojovnosť. V obidvoch zápasoch bolo veľa dobrých vecí, detailov, ktoré začínajú chalani vnímať a chápať. Učia sa od zápasu k zápasu a zlepšujú sa každým tréningom. Dúfam, že ich predvedené výkony motivujú k ešte väčšej tréningovej morálke, a tak sa budeme môcť posúvať dopredu. Nielen hráči, ale aj obidvaja brankári ukázali, že sú skvelý tandem a jeden druhého podporujú k zákrokom, ktoré popierajú zákony fyziky.

8. HT

MHA Martin - MHK Dolný Kubín 8:3 (2:1,4:2,2:0)

Góly: Kubek (Plichta Adam), Gábor (Mikuš), Plichta Alex (Kubek)

Zostava: Buzák, Kubek, Franek, Svýba, Masláková, Vonšák - Foltin, Jadroň, Plichta Alex, Gábor, Vencel, Plichta Adam, Mikuš

Tréner Ivan Hricko: Zápas bol dosť dlhú dobu vyrovnaný, dokonca sme mali aj úseky zápasu, kde sme boli lepším tímom. Čo nás však trápi v zápasoch od začiatku sezóny je, že si nedokážeme udržať stabilný zodpovedný výkon počas celých 60 minút. V každom zápase mame úsek, cez ktorý sa preženie súper cez nás ako víchor. Inak tomu nebolo ani tento zápas. Po výbornom začiatku v druhej tretine keď sme viedli 3:2 a boli sme na koni, sme si ale nechali streliť 4 góly za 10 minút a na deti v tomto veku to má obrovský vplyv, kedy ide po inkasovaných góloch výkonnosť rapídne dole. Musíme na tom určite do budúcna zapracovať a výpadkom v zápasoch sa vyvarovať.

6. HT

Turnaj v Martine

MHK Dolný Kubín – HK 95 Považská Bystrica 3:3

MHK Dolný Kubín – MHA Martin 5:1

Tréner Michal Šuták: Na dnešnom turnaji by som rád poďakoval hráčom a hráčkam, že ma milo prekvapili hrou, nasadením, prácou, ako aj plnením povinností, ktoré sme si ako tím v kabíne povedali. V prvom zápase  s Pov. Bystricou, ako aj v prvej tretine sme na súpera vykorčuľovali s nasadením bojovnosťou, ako aj chuťou hrať. Bolo vidno bojovnosť a premenili sme to na víťazstvo v tretine 3:0. No v druhej tretine sme si vybrali oddychový čas a prehrali ju 2:6 bolo vidno chyby, no ako sa hovorí: kto nič nerobí, nič nepokazí. V tretej tretine sme hrali 1:1, nedokázali sme dať gól a to nám nejde, o čom  vieme, no máme na čom  pracovať. V druhom zápase s Martinom ma naozaj všetky deti prekvapili  predvedenou hrou. To čo som požadoval, splnili a nám to aj vyšlo, prvú tretinu sme remizovali 3:3, považujem to za víťazstvo a ďakujem za ich spoluprácu. V druhej tretine sme zase mali voľno, no veľa individuálnych, ako aj veľa nepremenených šancí dalo súpera do pohody a my sme boli v kŕči, prehrali sme ju 1:6. V tretej tretine  sme sa zase nakopli, bojovali, bránili, zodpovedne išli za víťazstvom, chceli niečo odtrhnúť pre seba. Túto tretinu, ktorá naozaj bola veľmi vyrovnaná, za čo hovorí aj stav 1:1, no a tri  a pol minúty pred koncom sme súpera tlačili a šli za víťazstvom, no kto bol na zápase môže povedať "škoda", ale taký je hokej! Súper nám ušiel a dal gól pol minúty pred koncom a prehrali sme 1:2. Chcem deťom poďakovať, konečne to bol hokej, aký sa mi páčil od nich, teším sa na ďalšie výzvy.