MLÁDEŽ: Medvede odohrali 11 zápasov a 2 turnaje

Uplynulý týždeň a víkend sa niesol v znamení zápasov. Viac sa hralo ako trénovalo, niektoré kategórie odohrali aj 4 zápasy. Do hry sa dostali všetci od dorastnecov až po najmenších medvedíkov, ktorí si zmerali sily prvýkrát v miniturnaji. Prinášame Vám reporty zo všetkých zápasov.

DORAST

MŠKM Trebišov – MHK Dolný Kubín 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly: Mikuš, Mikuš (Stas), Mikuš, Bečka (Čellár, Parec)

Zostava: Prádel, Hojo O. – Havlík, Meravý, Bečka, Čellár, parec – Brtoš, Pánik, Havko, Stas, Mikuš – Hojo S., Hrkel, Baláž, Vráb, Flajs

Tréner Ján Pleva: Celý zápas sme boli lepším mužstvom, využili sme gólové príležitosti , a zaslúžene sme vyhrali.

MŠKM Trebišov – MHK Dolný Kubín 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)

Góly: Mikuš (Pánik), Flajs

Tréner Ján Pleva: Nenadviazali sme na zápas predtým, znova sa prejavil nedostatočný tréningový proces, nedokázali sme so súperom korčuľovať, na dva zápasy po sebe nie sme fyzicky pripravení. Zlyhali sme aj v osobnej  disciplíne.

HK 95 Považská Bystrica – MHK Dolný Kubín 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)

Góly: Brtoš, Bečka (Havlík, Mikuš), Mikuš (Bečka)

Zostava: Prádel – Havlík, Meravý, Bečka, Čellár, Parec – Brtoš, Pánik, Vráb, Stas, Mikuš – Baláž

Tréner Ján Pleva: V počte  11 hráčov sme sa so súperom popasovali  celkom  dobre, nebyť zbytočných individuálnych chýb v obrane mohlo to byť aj lepšie.

HK 95 Považská Bystrica – MHK Dolný Kubín 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: Mikuš (Čellár, Havlík)

Zostava: Prádel – Havlík, Meravý, Bečka, Čellár, Parec – Brtoš, Pánik, Vráb, Stas, Mikuš – Hojo S., Hrkel, Baláž, Vráb, Flajs

Tréner Ján Pleva: Celý zápas bol súper lepší, k ničomu nás nepustil. Od debaklu nás zachránil len brankár Prádel. Štvrtý zápas za 5 dni pri našom tréningovom procese nemohol ani nijak inak dopadnúť, biochémia tela sa oklamať nedá, aj keď chlapci možno aj chceli proste to nešlo.

KADETI

Mládež HC 46 Bardejov - MHK Dolný Kubín 1:7 (0:3, 0:3, 0:1)

Góly: Puškár (Koša), Puškár (Plichta), Foltín, Sekereš (Plichta), Hrkel, Plichta (Puškár), Flajs (Hojo S., Szabó)

Zostava: Hojo, Buzák - Hojo - Hrkel, Sekereš - Mažári, Žáčik – Rosinský - Havko - Szabó - Flajs, Koša - Puškár - Plichta, Mikuš - Foltín - Kubačka

Tréner Tomáš Lupták: Od začiatku zápasu sme boli lepším tímom na ľade. Počas prvých dvoch tretín sme si vypracovali náskok o 6 gólov, kedy sme predvádzali pekné hokejové momenty, ktoré si celú sezónu pripomíname a trénujeme. Z toho mám ako tréner radosť, pretože každý tréner chce vidieť to, čo sa trénuje. Tretiu tretinu sme poľavili, prestali sme hrať kolektívne, a tak sa skončila stavom 1-1.

8. HT

HC 05 Banská Bystrica – MHK Dolný Kubín 9:4 (3:2, 2:1, 4:1)

Góly: Plichta Alex (Vozatár), Vozatár (Gábor), Gábor (Jadroň), Plichta Alex (Mikuš)

Zostava: Buzák – Franek, Svorada, Mikuš, Foltin, Plichta Alex – Svýba, Masláková, Jadroň, Gábor, Plichta Adam – Bečka B., Bečka T., Dráb, Vozatár, Vonšák

Tréner Marek Huba: Nastúpili sme proti dobre fyzicky stavanému družstvu, ktoré dynamicky korčuľovalo, boli zdravo agresívni a dohrávali súboje na čo sme my nedokázali im konkurovať. Aj napriek výsledku sme odohrali dobrý zápas, všetko sme museli robiť rýchlo a pod tlakom.

HK Spartak Dubnica – MHK Dolný Kubín 8:4 (3:1, 3:2, 2:2)

Góly: Plichta Alex (Foltin), Bečka T., Foltin (Mikuš, Plichta Alex), Plichta Alex

Zostava: Buzák – Franek, Svorada, Mikuš, Foltin, Plichta Alex – Svýba, Masláková, Jadroň, Vozatár, Plichta Adam – Bečka B., Bečka T., Vonšák

Tréner Marek Huba: Na ďalši deň po B. Bystrici nás čakal ďalší zápas, opäť kvalitný a silný súper. Odohrali sme ešte lepší zápas ako deň predtým len bohužiaľ sme doplatili na nepremenené šance, ktoré súper potrestal.

6. HT

HK Spartak Dubnica - MHK Dolný Kubín 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Zostava - Košťál, Čellárová, Luptáková, Butvin, Zajac, Kubáňová, Grobarčík, Dudáš M., Kelčík, Kováč, Gašparík, Hatala J., Janotík

Tréner Ivan Hricko: Zápas v Dubnici sa mi hodnotí veľmi ťažko. Už v piatej minúte sme prehrávali 5:0 a naši hráči sa za tými Dubnickými nestíhali ani obzerať. Súper bol vo všetkých aspektoch o triedu lepší. My sme tento prázdninový zápas poňali v hlavách veľmi zle. Po zápase sme si povedali, že to ďalej takto fungovať nemôže. Snáď si to chlapci a dievčatá uvedomia a v piatok podáme diametrálne odlišný výkon.

HT MHK 32 Liptovský Mikuláš - MHK Dolný Kubín 3:3 (1:4, 2:1, 1:1)

Zostava - Košťál, Čellárová, Zajac, Kubáňová, Luptáková, Dudáš M., Grobarčík, Hatala J., Kováč, Kampoš, Kelčík, Janotík, Gašparík

Tréner Ivan Hricko: Som veľmi rád, že sa chlapci a dievčatá poučili zo zápasu v stredu a nastúpili sme plne koncentrovaní a sústredení. Výborný výkon brankára bol základný kameň úspechu. Prvú tretinu sme súperovi nedovolili prakticky nič a celých 20 minút sme kontrolovali hru. V druhej tretine sme trošku s výkonom išli dole, súper sa chytil a tvrdil muziku zase on. V tretej tretine nám už chýbali sily, ale silou vôle sme ten zápas zvládli na dobrej úrovni. S hrou som bol spokojný.

5. HT

HC Lučenec – MHK Dolný Kubín 4:2 (4:1, 1:3, 5:3)

Tréner Milan Jonák: Zápas sme začali veľmi dobre podarilo sa nám hneď skórovať. Malo to na nás bohužiaľ opačný efekt a súper začal dominovať. Druhá tretina bola excelentná no bohužiaľ tretia bola poznačená obrovskou smolou na našich hokejkách.

MHK Dolný Kubín - HKM Zvolen 4:2 (2:1, 1:3, 4:0)

Tréner Milan Jonák: Z môjho pohľadu náš najlepší zápas v sezóne. Obrovská chuť, nadšenie, bojovnosť. Vyzdvihol by som hlavne obrovskú kolektívnosť . Chalani sa povzbudzovali a navzájom si pomáhali.

4. HP

Turnaj v Martine

MHA Martin bieli - MHK Dolný Kubín 2:2

MHA Martin modrí - MHK Dolný Kubín 4:0

Zostava: BALEK,PRIESOL,SZABO,FRANEK,ZAJAC,LEHOTSKÝ,MIKULA,TICHA,ŠLACHTA,MÁLIK.

Tréner Milan Jonák: Opäť máme za sebou kvalitný turnaj kde to bola radosť sa pozerať  Výborná bojovnosť, krásne prihrávky, nádherné góly. Veľká pochvala pre tretiakov ktorí držali krok s o rok staršími chalanmi z Martina.

2. HPP

Turnaj V Ružomberku

Tréner Milan Jonák: Pochvala pre oba tímy. Chalani druháci hrali vyrovnanú partiu s hráčmi Mikuláša, Martina a Ružomberka. Druha partia dostane obrovskú pochvalu zato ,že nastupovali proti o rok a viac staršími hráčmi.