MLÁDEŽ: Kadeti vysoko vyhrali, dorastenci napriek prevahe odchádzajú bez bodu. V akcii aj ďalšie ročníky

Ligy mládeže pokračujú v rýchlom slede aj napriek covidu, ktorý tu stále vytvára šarapatu. Tentokrát zastavil okrem seniorov aj ôsmakov, ktorí pre karanténu domácich museli svoj zápas odložiť. Dorastencom sa tentokrát nedarilo aj keď prehrali a prestrieľali súpera, nebrali ani bod. Kadeti vysoko porazili Žiar a šiestaci si zmerali sily na turnaji v Ružomberku s celkami Púchova a Banskej Bystrice. Piataci a prípravka mali tentokrát voľný víkend od zápasov. Prinášame report z jednotlivých zápasov tak, ako to videli samotní tréneri.

DORAST

MHK Dolný Kubín – MŠHKM Trebišov 3 : 4 ( 1:0, 0:2, 2:2 )

Góly: Mikúš, Čellár ( Gabara ), Mažari ( Vráb )

Zostava: Vilčinský, Prádel - Pánik, Brtoš, Šubert, Havlík, Mažari, Lonek, Čellár, Mikúš, Parec, Vráb, Baláž, Urban, Havko, Gabara

Tréner Ľubomír Pichoňský: Zápas sme začali aktívne. Viedli sme 1:0. V druhej tretine po našich individuálnych chybách sme dovolili súperovi dostať sa do zápasu. V tretej tretine sme pri hre bez brankára inkasovali štvrtý gól. Podarilo sa nám ešte znížiť, ale čas na vyrovnanie nám už neostal.

MHK Dolný Kubín – MŠHKM Trebišov 3 : 5 ( 1:2, 2:1, 0:2 )

Góly: Lonek ( Parec, Brtoš ), Čellár ( Lonek ), Gabara.

Zostava: Cengelova, Vilčinsky - Pánik, Brtoš, Šubert, Havlík, Gabara, Čellár, Mikúš, Parec, Vráb, Lonek, Urban, Baláž

Tréner Ľubomír Pichoňský: Začiatok zápasu nebol z našej strany ideálny. Inkasovali sme dva góly. Bojovnosťou, dobrým korčuľovaním a chcením sme zápas v druhej tretine otočili na 3:2. V závere druhej tretiny, pri našej presilovke a chybe súper vyrovnal na 3:3. V poslednej tretine súper využil svoje strelecké príležitosti, zatiaľ čo moji hráči nie. Aj v prvom aj v druhom zápase sme súpera prestrieľali ( 43 : 32, 39 : 29 ). Potrebujeme sa dať zdravotne do poriadku a na tréningoch pracovať stále na odstránení nedostatkov v IHČJ. Chlapci by si zaslúžili za bojovnosť a chcenie v obidvoch zápasoch bodovať.

KADETI

MHK Dolný Kubín - SPORT TREND Žiar nad Hronom 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

Góly: Harvánek, Harvánek (Havko, Koša), Harvánek (Havko, Koša), Puškár (Poláček, Havko), Puškár, Mráz (Koša, Harvánek), Foltín (Harvánek, Havko)

Zostava: Prádel, Hojo - Žáčik - Marmorstein, Mažári – Kubačka - Foltín - Havko - Poláček, Koša - Kuzman - Puškár, Harvánek - Mráz

Tréner Tomáš Lupták:  Zápas odohraný v solídnom tempe. Od predchádzajúcich súperov sme sa naučili, že ponúknuté šance treba využiť, i keď nám ich Žiar ponúkol viac. Dobrá obrana, ktorá bola doplnená skvelým backcheckingom a výborným výkonom obidvoch brankárov, ktorí si prvýkrát v sezóne udržali čisté konto. Dobudúcna treba trošku viac spresniť prihrávku a hľadať možnosti riešenia situácií kombináciou nie individuálne. Radosť z hry sa tým viac podčiarkne a aj gólových príležitostí pribudne.

Chalanom gratulujem k výhre, ktorá im, dúfam, dodá viac motivácie do ďalšej tvrdej práce v tréningovom procese.

8. HT

MHK Ružomberok – MHK Dolný Kubín – odložené na 7.11.2021

6. HT

Turnaj v Ružomberku

MHK Dolný Kubín – Mšk Púchov

MHK Dolný Kubín – Barani Banská Bystrica

Tréner Michal Šuták: Do zápasu sme vstúpili laxne, ako aj nesústredene. Niektorí hráči si mysleli, "že keď chodím na tréning, tak budem hrať" to bohužiaľ nestačí, len chodiť a nepočúvať. Súper na nás vyrukoval s chuťou vyhrať a nie len vyhrať osobné súboje, ale aj vyhrať každý puk a dať gól. My sme sa snažili, no málo. Prehrali sme a vysoko. A to nasvedčuje tomu, že ak mužstvo ako tím nezaberie a jednotlivci si myslia, že sa ich to netýka, potom nezmôžete nič, len pozerať, ako prehráte v pomere 2:0-4:1-7:0, celkovo 13:1. Je smutné, že niektoré deti (hráči) si myslia, že keď urobí chybu, tak bude hrať. Nie učím ich, ako v živote, tak aj na ľade, sa musia učiť, že za chyby treba prijať zodpovednosť.

V druhom zápase sme po debate v kabíne, kde veľa detí (hráčov) si myslelo, však sa nič nestalo, však trénujem, budem hrať, ale ako trénuješ a snažíš sa, tak potom vyzerá súboj, zápas. Povedali aj vysvetlili sme si, že tak sa to nedá. Nastúpili sme proti BB, v prvej tretine to ešte nebolo ono, ako aj musíme popracovať na brankároch. Vyhrávali sme 1:0, no prehrali sme 1:4. V rýchlom slede sme dostali góly a už sme nedokázali zastaviť súpera. V druhej tretine a tiež aj v tretej tretine sme odohrali zatiaľ najlepší zápas aký deti mohli.  Hráči ktorým sa nechcelo, ako aj brankárovi, robili chyby, pozerali na hráčov, ktorí chceli vyhrať, pobiť sa, korčuľovať. Snažili sa niečo urobiť so zápasom a snahou a  bojovnosťou s  akoby  vymeneným tímom, sme napokon vyhrali 5:1. Druhú tretinu a tretiu sme vyhrali 2:1, áno potešilo ma, že vedia, že chcú, no musíme  zapracovať aj na tých, čo potrebujú viac sa naučiť. Teší nás víťazstvo nad Banskou Bystricou v pomere 8:6. Potešilo to aj deti, no verím, že tak ako som povedal, musíme chcieť všetci a to, že som sa zúčastnil tréningu a je mi jedno ako hrám, to nezaručí, že budem v zápase hrať stále aj po chybách. Učme deti aj zodpovednosti, že chcem byť lepší, ako aj lepší človek a byť kolektívny.

"Decka vieme, kde sme urobili chyby a tie budeme musieť odstraňovať."