MLÁDEŽ: Dorastenci stopercentní, piataci remizovali vo Zvolene

V nie príliš lichotivej situácii, ktorá v krajine momentálne vládne ohľadom šírenia Covid 19 sa do hry a zápasov dostali uplynulý víkend len dve naše kategórie. Stopercentní dorastenci v Ružomberku a piataci, ktorí remizovali vo Zvolene. Veríme, že to na istý čas nebude posledný zápas nielen pre tieto kategórie.

DORAST

MHK Dolný Kubín – MHK Ružomberok 4:1 ( 3:0 0:1 1:0 )

Góly: Mikuš, Bečka ( Pánik, Mikuš ), Čellár ( Bodorík ), Mikúš ( Bodorík ).

Zostava: Cengelová, Hojo O. - Pánik, Brtoš, Meravý, Havlík, Bodorík, Hrkel, Hojo S., Bečka, Čellár, Mikúš, Parec, Stas, Lonek, Gabara, Vráb, Hubočan, Baláž

Tréner Ľubomír Pichoňský: Od začiatku zápasu sme boli aktívni a prvá tretina nám vyšla aj strelecky. V druhej tretine sa hra vyrovnala a šance boli na obidvoch stranách. Aj keď sa vyskytli v obrannej fáze hry individuálne chyby, hráči ich dokázali vyriešiť aj za podpory brankárky Cengelovej. V tretej tretine sme si výsledok ustrážili a vo vyrovnanom zápase ( strely 25:25 ) sme sa tešili z troch bodov. Škvrnou zápasu bolo nešetrné zranenie Markusa Hubočana. Verím, že bude čoskoro v poriadku. Hráči odohrali dobrý zápas a bolo cítiť, že chcú byť úspešní

MHK Dolný Kubín – MHK Ružomberok 4:1 ( 2:0 2:1 0:0 )

Góly: Lonek ( Stas ), Stas ( Lonek, Parec ), Baláž ( Gabara, Pánik ), Bečka ( Havlík )

Zostava: Cengelová, Hojo O., Pánik, Brtoš, Meravý, Havlík, Bodorík, Hrkel, Hojo S., Bečka, Čellár, Mikúš, Parec, Stas, Lonek, Gabara, Vráb, Baláž

Tréner Ľubomír Pichoňský: Aj tento zápas sme začali sústredene. Podarilo sa nám presadiť strelecky počas presilovej hry a prvú tretinu sme vyhrali 2:0. Zápas sa lámal v druhej tretine, keď sa v hre, ale aj po prerušení, vyskytli provokácie medzi hráčmi. Vyvrcholením bola bitka a trest v hre ( 5 a 20 ) pre Pareca aj súperovho hráča. Po dôraznom upozornení sme sa začali sústrediť na našu hru a zápas sme zaslúžene vyhrali. V hre sa opäť vyskytli veľké individuálne nevynútené chyby. Hlavne v obrannej fáze a rozohrávke, ale potešili pekné kombinácie aj individuálne presadenie sa hráčov. Prajná atmosféra v kabíne a chuť byť úspešný, dopomohla aj k tomuto víťazstvu. Pochvala pre celý kolektív.