Letná príprava je za nami, hráči sa rozišli na dovolenky. Tréneri sa budú vzdelávať a pripravovať na novú sezónu

V stredu 30. júna sa letná príprava mládeže skončila. Tento rok aj vzhľadom na minulú sezónu trvala 10 týždňov.

V tohtoročnej príprave sme prvýkrát kombinovali off – ice tréningy v domácich podmienkach aj s ľadom, keď sme dochádzali do neďalekého Liptovského Mikuláša. V tejto prvej fáze prípravy máme za sebou aj prípravné zápasy, takže chlapci a dievčatá toho majú v nohách naozaj dosť. Aj preto je dôležité dávať dôraz na kvalitnú letnú prípravu, aby sme predišli prípadným zbytočným zraneniam v budúcnosti a do tréningov mládeže aj vkladali novú metodiku hokejového klubu s podporou SZĽH.

Prípravné obdobie teda máme za sebou. Hráči sa aj spolu s rodičmi pobrali na dovolenkový oddych. V našom klube ale budeme k dispozícii aj v mesiaci júl a to od pondelka 5.júla. Mládež bude môcť zdokonaľovať svoje individuálne činnosti jednotlivca, využívať rozcvičovňu s posilňovňou či len tak si prísť so spoluhráčmi zahrať športové či kolektívne hry každý deň v čase od 8:00 do 11:00 kde im vždy bude k dispozícii tréner.

Naši tréneri sa však už teraz pripravujú na novú sezónu, hlavne na august, ktorý bude nesmierne náročný keďže sa na našom zimnom štadióne plánuje rekonštrukcia strojovne tak budeme musieť využívať okrem off – ice prípravy u Nás aj ľady v Liptovskom Mikuláši aj spolu so zápasmi.

Naši tréneri sa pripravujú či budú pripravovať aj na to, aby v praxi odovzdali našim medveďom to, čo sa na seminároch dozvedeli respektíve dozvedia za účasti Regionálneho inštruktora SZĽH. Predmetom je nová metodika vedenia družstva v tréningovom procese, ktorú vypracovalo metodické oddelenie SZĽH pre kluby a trénerov do ďalších sezón. Táto metodika má zjednotiť tréningový proces na celom Slovensku. Prvky v nej obsahujú severskú – fínsku a švédsku hokejovú školu či kanadsko-americkú ale hlavne slovenskú. Školenie prinieslo len pozitívne ohlasy a zároveň tréneri sami potvrdili, že tieto metodické materiály prispejú k skvalitneniu úrovni hráčov v Slovenskom hokeji.

Začiatok predsúťažného obdobia (ľad + off – ice príprava)

Hráči a tréneri sa opäť stretnú v utorok 3.augusta 2021. Začíname suchou off – ice prípravou  do ktorej nastúpia všetky mládežnícke kategórie kubínskych medveďov od tých najmenších až po dorastencov.

 

TMK – trénersko metodická komisia mládeže MHK Dolný Kubín