Hokejový víkend: Muži s bodom s cenou zlata, výhra kadetov, bojovné výkony žiakov a pekný turnaj našich najmenších

A – MUŽSTVO

HK MŠK INDIAN Žiar nad Hronom – MHK Dolný Kubín 4:3 pp (1:1, 1:2, 1:0, 1:0)

Góly: Michalica Jakub (Jonák), Jonák (Lupták Tomáš), Hricko (Bukna, Šeliga)

Zostava: Bachan – Sluka, Lupták J., Jonák, Hricko, Michalica J. – Šeliga, Javorka, Hančiak, Bukna, Záň – Telúch, Lupták Tomáš, Sitek, Had, Ladňák

Asistent trénera Marek Huba: Stál proti Nám veľmi kvalitný súper čoho sme sa ale nezľakli. Počas celého zápasu sme hrali obetavo, tímovo, bojovne za čo musím všetkých naozaj pochváliť. Perfektne sme zvládli hru v oslabeniach. K tretej tretine sa nechcem vyjadrovať, nad tým by sa mali zamyslieť kompetentný zo zväzu. Dávam dole klobúk pred každých jedným hráčom za prístup, obetavosť, bojovnosť. Ak budeme hrať takto ďalej bude to paráda.

KADETI

MHK Dolný Kubín – HC 07 WPC Koliba Detva 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: Vráb (Brtoš), Havlík, Švaňa (Kreutz)

Zostava: Čierňava – Havlík, Katreniak, Čellár, Kreutz, Cengelová – Krajčík, Meravý, Bečka, Švaňa, Mikušák – Rosinský, Brtoš, Vráb, Urban

Tréner Marek Huba: Už v poslednom zápase v Bystrici sme hrali takticky naozaj dobre a bolo vidno, že chlapci a Ninka sa už aspoň troška oťukali v súťaži a na tento výkon sme chceli nadviazať, čo sa nám aj podarilo. Takticky sme hrali naozaj dobre, po väčšine sme si plnili úlohy, ktoré sme si stanovili a hneď to lepšie vypadalo aj na ihrisku. Musím mužstvo pochváliť na obetavý, bojovný a kolektívny výkon, za množstvo zblokovaných striel a verím, že Nám to psychicky pomôže do ďalšej práce. Naozaj dobrá práca všetkých do jedného.

7. HT

Dolný Kubín -  Martin 4:6 (2:1, 2:0, 0:5)

Zostava: Prádel, Hojo Oliver – Hojo Samuel, Bošanský, Mikuš, Hubočan, Sekereš, Kubačka, Žáčik, Hrkel, Kuzman, Havko, Szabó, Dibdiak, Flajs

Tréner Tomáš Lupták: Naši siedmaci si zmerali sily s rovesníkmi z Martina. Zápas bol miestami vyrovnaný, no miestami sa hralo iba v našom obrannom pásme. Nad vodou nás držali iba výkony obidvoch brankárov. Po dvoch dvadsať minútovkách sme viedli 4:1. Potom prišla posledná tretina, ktorá bola zlým snom. Našou nedisciplinovanosťou sme boli viac krát v hre oslabení a tak súper trestal naše previnenie voči pravidlám hneď tri krát. Zápas sa začínal znovu od 0:0 ale s našou psychickou nevýhodou. Súper bol na koni a svoj obrat dokonal do konca a tak sme mu podľahli 4:6. Stále opakujem chalanom, že sa učíme na vlastných chybách a tak dúfam, že sa z toho ponaučia do budúcich zápasov.

6. HT

HK ALTIS Orava – MHK Dolný Kubín 8:2 (1:1, 2:1, 5:1)

Zostava: Gašparíková – Franek, Masláková, Orolím, Foltin, Mikuš – Svýba, Kubek, Múčka, Gábor, Plichta Alex – Bečka Benjamín, Vozatár, Jadroň

Tréner Ivan Hricko: Pred zápasom v Námestove som hráčom neustále pripomínal, že nás čaká zápas na oveľa menšom klzisku, na aké sme zvyknutí a že budú mať na všetko menej času. Počas celého zápasu sme pôsobili bojazlivým a zakríknutým dojmom. Náš výkon bol bez bojovnosti a bez srdiečka. Všetko čo sme si povedali pred zápasom ostalo v kabíne a zápas mal celý čas pod kontrolou súper. Po druhej tretine sme prehrávali 3:2 a jasne sme si vysvetlili, že zápas môžeme zdramatizovať iba ak začneme hrať to, čo sme sa snažili hrať v uplynulých zápasoch. To sa nám ale nepodarilo a tretia tretina bola naša najslabšia v sezóne. Vyzdvihol by som výkon brankárky Lucky, ktorá nás neskutočne podržala aj napriek 8 gólom. Tešíme sa v sobotu na Púchov

3. HPP

Dolný Kubín vs. Martin

Tréner Tomáš Lupták: Naše najmenšie medvede nastúpili na svoj prvý tohto sezónny turnaj proti Martinu, s ktorým sme odohrali dva zápasy po 2x20 minút. V tejto kategórii nie je výsledok smerodajný a tak trošku humoru nezaškodí a s ľahkosťou môžem povedať, že zápas sa skončil výsledkom milión ku milión a možno to je aj pravda ale milión emócií, ktoré deti z obidvoch celkov mohli zažiť. Naše deti boli vyrovnaným súperom a svojou neúnavnou bojovnosťou a hrou, ktorá pripomínala hru na ulici neviazanou ničím a žiadnymi pravidlami dokázali Martinčanom streliť množstvo krásnych gólov a na oplátku naši brankári privádzali súpera do zúfalstva svojimi fantastickými zákrokmi. Obidvom celkom ĎAKUJEME za predvedenú hru a už sa tešíme na ďalší turnaj.